تبلیغات
آموزش زبان انگلیسی - علی پیرهانی نابغه ایرانی - شنبه ,۱۹ آذر , ۱۳۹۰
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

علی پیرهانی نابغه ایرانی - شنبه ,۱۹ آذر , ۱۳۹۰

علی پیرهانی با قدرت تکلم ۱۹ زبان بعد از دکتر جکسی ریچاردز آمریکایی که می تواند به ۲۳ زبان جهان صحبت کند، دومین فرد چند زبانه ی جهان است.
علی پیرهانی می گوید که می خواهد رکورد پرفسور جکسی ریچاردز را بشکند هر چند که معترف است این چند زبانه ی آمریکایی از امکانات، منابع  علمی و موقعیت های برتری برخوردار است.  اما به نظر می رسد که برنده ی این مسابقه ی هیجان انگیز و پیچیده علی پیرهانی از ایران است چرا که او  در ۲۴ سالگی توانسته است ۱۹ زبان را بیاموزد ولی جکسی ریچاردز در ۶۸ سالگی توانسته است ۲۳ زبان را بیاموزد!

علی پیرهانی با قدرت تکلم ۱۹ زبان بعد از دکتر جکسی ریچاردز آمریکایی که می تواند به ۲۳ زبان جهان صحبت کند، دومین فرد چند زبانه ی جهان است.
علی پیرهانی می گوید که می خواهد رکورد پرفسور جکسی ریچاردز را بشکند هر چند که معترف است این چند زبانه ی آمریکایی از امکانات، منابع  علمی و موقعیت های برتری برخوردار است.  اما به نظر می رسد که برنده ی این مسابقه ی هیجان انگیز و پیچیده علی پیرهانی از ایران است چرا که او  در ۲۴ سالگی توانسته است ۱۹ زبان را بیاموزد ولی جکسی ریچاردز در ۶۸ سالگی توانسته است ۲۳ زبان را بیاموزد!

علی پیرهانی ایران پژوهش

علی پیرهانی

برای دیدن بیوگرافی کامل بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید

علی پیرهانی متولد ۱۳۶۴ خورشیدی (۱۹۸۵میلادی) در شهر همدان  ایران است. او پسر سوم خانواده است و در خانواده ای به دنیا آمده است که هیچ کدام از اعضای آن آشنایی چندانی با زبان های خارجی نداشته اند. علی پیرهانی سفر خود به درون عوالم پیچیده زبان های خارجی را در سن پنج سالگی شروع کرد و بدون هیچگونه آموزش رسمی، حضور در موسسه ی آموزش زبان های خارجی و یا بهره گیری از معلم قدم در دنیای پرهیجان زبان های خارجی نهاد. تلاش او به زودی به بار نشست و شش ماه بعد پس از یک مرحله ی ابهام و اشتیاق که خودش آن را چنین توصیف کرده است زبان فرانسه را شروع به صحبت کرد: «در ابتدا من فقط کلمات را به صورت علائمی جدای از هم حفظ می کردم و کم کم این کاراکترهای زبانی در برابر علاقه و پشتکار من از حالت رمز و ابهام  خارج شدند و توانستم درون و معنای آنها را کشف کنم”. اشتیاق، علاقه و پشتکار علی پیرهانی باعث شد که او در اواخر پنج سالگی بتواند فرانسه را با تسلطی قابل قبول صحبت نماید.اما این تازه اولین مقصد بود و نه تنها او را قانع نکرد بلکه اشتیاق او را دو چندان کرد.

هم اکنون علی پیرهانی علاوه بر  فارسی  که زبان مادری او  بود، زبان فرانسه را نیز به حیطه ی یادگیری اش افزوده بود و آمادگی بیشتری برای یادگیری زبان های دیگر در خود حس می کرد. پیرهانی خودش چنین می گوید: «من در آن زمان علاقه ی زیادی برای یادگیری  زبان های  خارجی و آشنایی با انسان های دیگر و فرهنگ های گویشوران  آن زبان ها داشتم».
او بعد از آشنایی با زبان مردم سرزمین گل (اسم اولین فرانسه از قوم گلوا) به یادگیری زبان آلمانی پرداخت و این جا بود  که اشتیاق و شور فراوانی برای مطالعه ادبیات و فلسفه در او شکل گرفت.
علی پیرهانی همچون فاتحی بزرگ از شمال اروپا به جنوب و از شرق به غرب، از سرزمین ژرمن به سرزمین اسلاو کاوشگرانه می رفت و زبان های اروپا را یکی پس از دیگری فرا می گرفت. اسپانیولی، ایتالیایی، سوئدی، روسی، رومانیایی، پرتغالی، یونانی، فنلاندی، اسپرانتو، لاتین، هندی، عربی، ترکی، چینی و سواحیلی، دیگر زبان هایی هستند که پیرهانی تا به حال فراگرفته است. او همچنان با همان شور و استعداد و علاقه و با مطالعه ی تقریبا ۱۲ ساعت در روز در  حال یادگیری دیگر زبانهای جهان است.
پیرهانی در سن ۲۲ سالگی دوره کارشناسی ادبیات انگلیسی را به پایان رساند و هم اکنون مشغول تمام کردن پایان نامه کارشناسی ارشدش در رشته ی آموزش زبان انگلیسی است. در همان حال علی پیرهانی دانشجوی مقطع دکتری «روابط بین الملل» نیز می باشد. او همه ی این مطالعات را به گونه ای از لحاظ زمانی منظم کرده است که به ورزش و پیاده روی نیز می پردازد. همچنین او می گوید که یادگیری همه ی این زبان ها باعث شده است که او فلسفه ی غرب، جامعه شناسی و ادبیات را از منابع و ماخذ اصلی مورد مطالعه و کنکاش دقیق قرار دهد و در واقع مطالعات فرهنگی را یکی از مهمترین اهداف علمی اش قرار دهد.
مطبوعات و رسانه های ایران همواره علی پیرهانی را به عنوان دومین فرد چند زبانه ی جهان معرفی می کنند. در واقع علی پیرهانی با قدرت تکلم ۱۹ زبان بعد از دکتر جکسی ریچاردز آمریکایی که می تواند به ۲۳ زبان جهان صحبت کند، دومین فرد چند زبانه ی جهان است.
علی پیرهانی می گوید که می خواهد رکورد پرفسور جکسی ریچاردز را بشکند هر چند که معترف است این چند زبانه ی آمریکایی از امکانات، منابع  علمی و موقعیت های برتری برخوردار است. در این زمینه علی پیرهانی و جکسی ریچاردز گفتگوی جالبی دارند که خواندن آن نکات بیشتری درباره ی این نابغه ی ایرانی به دست می دهد. اما به نظر می رسد که برنده ی این مسابقه ی هیجان انگیز و پیچیده علی پیرهانی از ایران است چرا که او  در ۲۴ سالگی توانسته است ۱۹ زبان را بیاموزد ولی جکسی ریچاردز در ۶۸ سالگی توانسته است ۲۳ زبان را بیاموزد! اعضای «مرکز چند زبانه ها» امید دارند که علی پیرهانی بتواند عمده ی زبان های مهم جهان را فرا بگیرد و این جایگاه را برای همیشه حفظ کند و افتخار آن را نصیب میهن کهن اجدادیش «ایران زمین» کند.
پیرهانی خیلی معتقد به آموزش زبان های خارجی در موسسات زبان نیست و معتقد است که انگیزه ی زبان آموزی و روشی که خودش از طریق آن ۱۹ زبان را فراگرفته است جایگزین قوی تر و موثرتری است– او یک چهارچوب یادگیری الکترونیکی (e-learning) را مطرح کرده است که به گفته  خودش به زبان آموزان کمک می کند در یک دوره ی ۶ ماه یک زبان خارجی را در حد قابل قبول فرا بگیرند. البته او علاوه بر این چهارچوب معتقد است که تسلط کامل زبانی در حیطه ی توانایی هر انسانی است. منتها باید کمی صبر و پشتکار داشت و انگیزه و علاقه ی  کافی را در این کار مبذول کرد.
علی پیرهانی موفقیت خودش را ناشی از مهارت هایش در «مدیریت زمان، برنامه ریزی و دفترچه های یادداشت و برنامه ریزی اش» می داند. دفترچه های یادداشت و برنامه ریزی پیرهانی در برگیرنده ی تمام کارهای روزانه او در هر روز و یا در روزهای آینده است. البته این دفترچه های یادداشت و برنامه ریزی او جدای از نزدیک به ۳۰۰ دفترچه ی لغت به زبان های مختلف است که او در طول همه ی سالهای زبان آموزیش با دست خط خودش نوشته است!
علاوه بر تحصیل و تدریس به شیوه ی e-learning، علی پیرهانی  کارهای تحقیقاتی، مصاحبه های خبری و تلویزیونی فرامرزی متعددی داشته است. شبکه های مختلف بین المللی برنامه های متعددی درباره ی او پخش کرده اند. ترجمه ی نهج البلاغه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی نیز یکی از شاهکارهای علی پیرهانی است که به گفته خودش برای ادامه کار زبان آموزی اش فوق العاده الهام بخش و کمک کننده بوده است.
برای ارتباط  بیشتر با علی پیرهانی می توانید از طریق پست الکترونیکی و سایت وی با او در ارتباط باشید:
pirhani@polyglotcenter.org www.polyglotcenter.orgنوشته شده توسط :عمار میرحسینی
جمعه 9 دی 1390-06:57 ب.ظ
نظرات() 

BHW
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 12:02 ب.ظ
Hello everyone, it's my first go to see at this web site, and piece of writing is truly fruitful designed for me, keep up posting such
content.
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 06:47 ق.ظ
An outstanding share! I've just forwarded this onto a coworker who has been doing a little
research on this. And he actually bought me dinner simply because I discovered it
for him... lol. So allow me to reword this.... Thank YOU for the meal!!
But yeah, thanx for spending the time to discuss this topic here on your web page.
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:48 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's difficult to get that "perfect balance" between superb usability and visual appearance.
I must say you have done a awesome job with
this. Additionally, the blog loads extremely quick for
me on Opera. Superb Blog!
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 12:44 ق.ظ
What's up Dear, are you truly visiting this website regularly, if so after that you will definitely get good know-how.
جعفر ضیاء
سه شنبه 26 بهمن 1395 01:29 ب.ظ
سوال لغت را در قالب جلمه حفظ کنم و یا تک به تک کدوم اگر ممکن است پیشنهاد بده
رضا
یکشنبه 15 فروردین 1395 12:58 ق.ظ
سلام من رو جهت آموزش زبان به روش دکتر راهنمای کنید
میثم
دوشنبه 10 اسفند 1394 12:02 ق.ظ
با تمام احترامی كه برای ایشون دارم باید بگم اقای پیرهانی متاسفانه فقط دارن دروغ می گن. من با ایشون چند بار از طرف دانشكده زبان های خارجی دانشگاه تهران برای دعوت از ایشان به دانشكده صحبت كردم كه ایشان شرط امدن به دانشگاه تهران رو عدم صحبت به زبان های ادعایی خودشو كردند. حتی وقتی ما با ایشان خواستیم به زبان های ادعایی حرف بزنیم خودشون رو مخفی كردن. هیچ مدركی دال بر ادعاهای خودشون ندارن جزء چند تا جمله كه یاد گرفتند و به خاطر سپردن. حرفاشون فقط و فقط بازارگرمیه.
زهرا
سه شنبه 13 بهمن 1394 07:20 ب.ظ
سلام.. ببخشید من 16سال دارم و ساکن گیلان هستم و شش سال کلاس زبان میرم و خیلی به زبان انگلیسی علاقه دارم میشه روشی به من پیشنهاد بدین تا من به طور تخصصی و بهتر زبان انگلیسی رو یاد بگیرم..
مهدی
یکشنبه 22 آذر 1394 08:05 ب.ظ
من از شما عذر خواهی میکنم چون از شوق این که بهترین شخصو برای آموزش زبان یافتم ناخود آگاه سلام کردن یادم رفت سلام آقای دکتر
مهدی
یکشنبه 22 آذر 1394 07:26 ب.ظ
من از شما عذر خواهی میکنم چون از شوق این که بهترین شخصو برای آموزش زبان یافتم ناخود آگاه سلام کردن یادم رفت سلام آقای دکتر
مهدی
یکشنبه 22 آذر 1394 07:17 ب.ظ
من همین الان عشقم یعنی دلم بهم گواه داد زبان اسپانیایی بیاموزم و ازش خوشم میومده و همزمان با تصمیم من غیر منتظرانه گفتگوی شما رو با رسانه برای مردم رو تو شبکه بازار دیدم واز شما خواستارم منو تو این امر کمک بدین
سعید
دوشنبه 9 آذر 1394 06:51 ب.ظ
با سلام خواهش میکنم راهی را نشان بدهید که بتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم
مهدی نیزار
دوشنبه 25 آبان 1394 10:17 ق.ظ
سلام من هم مشتاقم از راهنماییهای شما بهره مند شوم لطفا راهنمایی کنید.
حسین
یکشنبه 24 آبان 1394 02:23 ب.ظ
سلام من برنامه ی شما را در تلویزیون دیدم،من 13 سال دارم میخواستم ببینم من چجوری میتوانم در کلاس شما شرکت کنم من در یکی از شهرستان های استان اصفهان هستم.
یکشنبه 24 آبان 1394 01:27 ب.ظ
سلام امروز برنامه شمارو در تی وی دیدم و خیلی مشتاقم پسرم رو در مرکزاموزش زبان ثبت نام کنم ولی هیچ شماره و ادرسی درسایت پیدانکردم خواهش میکنم راهنمایی
طوبی
چهارشنبه 3 تیر 1394 12:41 ب.ظ
با سلام مشتاقم در کلاسهای شما که نمیدانم در تهران کجا برگزار میشود شرکت کنم ممنون
طوبی
چهارشنبه 3 تیر 1394 12:38 ب.ظ
با سلام مشتاقم در کلاسهای شما که نمیدانم در تهران کجا برگزار میشود شرکت کنم ممنون
علی
سه شنبه 2 تیر 1394 11:44 ب.ظ
با سلام
پسر من 4 سالشه.واز 20 ماهگی خوندن کلمات فارسی رو شروع کرده وانگلیسی هم یاد گرفته وخیلی مشتاقه که آموزش ببینه.لطفا راهنماییم کنید.
جمعه 8 خرداد 1394 05:49 ب.ظ
سلام
آقای پیرهانی چطور میشه ذهن کودک دو ساله رو برای یادگیری زبان انگلیسی آماده کرد؟؟من اشیا و اطراف اعضای صورت و یه سری چیزای دیگه رو به دخترم آموزش میدم آیا نتیجه بخشه؟
پرنگ
سه شنبه 11 فروردین 1394 08:37 ق.ظ
سلام اقای دکتر من واقعا به شما افتخار میکنم.امیوارم اینقد پیشرفت کنی که روزی بیاد به همه زبانهامسلط بشین.
محمد لاجوردی
پنجشنبه 11 دی 1393 08:27 ب.ظ
باور نمی کنید.بخدا راست می گم.
محمد لاجوردی
پنجشنبه 11 دی 1393 08:26 ب.ظ
من به 9 زبان زنده دنیا مسلط هستم.
انگلیسی,فرانسوی,عربی,آلمانی,چینی,کره ای ,اسپانیایی,ایتالیایی و پرتغالی.
خدابنده
دوشنبه 24 آذر 1393 06:16 ب.ظ
سلام واقعا آفرین به این اراده
خواهش میکنم راهنماییم کنید از کجا شروع کنم برای مسلط شدن به زبان انگلیسی.
بدون شرکت در کلاس چیکار میشه کرد که مکالمه رو راه بیفتم.
سارا
دوشنبه 24 آذر 1393 09:30 ق.ظ
سلام برای دوره های آموزشی چگونه باید اقدام کرد آموزش زبان وجود نداره
محمد
یکشنبه 23 آذر 1393 11:47 ب.ظ
بسیار عالی مرا راهنمایی کنید تا به انگلیسی مسلط شوم با تشکر
محمد
یکشنبه 23 آذر 1393 11:41 ب.ظ
بسیار عالی مرا راهنمایی کنید تا به انگلیسی مسلط شوم با تشکر
یکشنبه 18 آبان 1393 12:52 ق.ظ
دکتر پیرهانی عزیز شماموجب فخر ایران وهر ایرانی در سرتاسر جهان هستید
یکشنبه 18 آبان 1393 12:52 ق.ظ
دکتر پیرهانی عزیز شماموجب فخر ایران وهر ایرانی در سرتاسر جهان هستید
یکشنبه 18 آبان 1393 12:52 ق.ظ
دکتر پیرهانی عزیز شماموجب فخر ایران وهر ایرانی در سرتاسر جهان هستید
یکشنبه 18 آبان 1393 12:52 ق.ظ
دکتر پیرهانی عزیز شماموجب فخر ایران وهر ایرانی در سرتاسر جهان هستید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکرنمایش نظرات 1 تا 30